Seo çalışmaların basit anlamada tanımlamaya çalışan bazı SEO uzmanları SEO yu “Site içi SEO” ve “Site Dışı SEO” olarak 2 sınıfa ayırmışlardır. En basit tanımla İç SEO site içi SEO çalışmaları , İç SEO dışında kalan tüm çalışmalar Dış SEO çalışmaları olarak adlandırılmaktadır. Dış SEO siteye verilen bağlantılar (backlinkler), Sosyal Medya Çalışmaları, Search Engine Marketing, Konvasiyonel ve İnteraktif Reklam Çalışmaları, Webinalar ve Konferanslar vb etkinliklerdir. Kısaca site dışı yaptığınız ve sitenize trafik + itibar getirecek tüm çalışmalardır.

Sanıldığının aksine sadece backlinkleri içermez onları da kapsar. Dış SEO yu sadece backlinlere bağlamak ya da dış seo SEO nun en önemli kısmıdır. Hatta %70 oranında SEO açısından önemlidir lafları paranızı kolay yoldan almaya çalışan bir düşüncenin eseridir.

Zira internette biraz çevresi olup önemli sitelerden backlink satın alabilen firmalar sizlere backlinkler sayesinde üst sıralara çıkma ihtimalinizin çok yükseleceğinden bahsedebilirler. Bu para ile işin kolayına kaçmak ve 2018 itibariyle neredeyse ağır bir ders konusu olabilecek yeni algoritmalara ayak uydurmaktan daha basittir. Ve etkisi geçici olur.

Detaylar için sizi arayalım