8 Maddede Twitter’da Takipçileriniz Artsın

8 Maddede Twitter'da Takipçileriniz Artsın

Twitter’da organik olarak takipçi arttırmanın yollarını yazımızda bulabilirsiniz.

Twitter, markalar ve kullanıcılar arasında güçlü bir bağ yaratan, sevilen sosyal platformlardan biri. Hızlı ve kolayca takipçi arttırmak mümkün olsa da, sadece takipçi sayısıyla güçlü duran bir profil organik büyümeyle yakalanan başarıyı yakalayamaz. Twitter’da sizi okuyan, tweetlerinizi paylaşan, yanıtlar veren gerçek takipçiler edinmek istersiniz. Çünkü Twitter’da başarı, takipçileriniz ve sizin aranızda kurulan diyaloga dayalıdır.

1- Sıklıkla tweet atın, art arda değil

Profilinizi canlı tutmak için, sıklıkla tweet atmanız önemlidir. Ancak bu tweetler, art arda denilecek kadar arttığında insanlar sizi takipten çıkarabilir. Bir hikayeniz var ise, “flood” yaparak, tweet zinciri oluşturabilirsiniz. Flood yapmak Twitter’da oldukça seviliyor ve yaygın olarak kullanılıyor. Bu ilgiye karşı, Twitter yakın zamanda flood yapmayı kolaylaştıran “Tweetstorm” özelliğini yayınlamıştı.

2- Takip etmekten korkmayın

Twitter’da, çok takipçi edinmek isteyip kimseyi takip etmemek, faydalı bir strateji sayılmaz.Twitter, iletişim kuruldukça gelişen ve karşılıklı etkileşime dayalı bir platformdur. Markanızla ilgilenebilecek kişileri, çalışanlarınızı ya da markanızdan bahseden insanları takip etmekten çekinmeyin.

3- Anahtar kelimelerle arama yapın ve iletişime geçin

Markanızın ismi ya da sloganı gibi anahtar kelimeler seçin. Twitter akışında kimlerin anahtar kelimelerinizi kullandığına, neler anlattığına bakın. Bu araştırma size nasıl göründüğünüzle ilgili fikir vereceği gibi, etkileşim yaratmanız için de fırsat oluşturacaktır. İyi yorumlar gördüğünüzde teşekkür etmek ya da bir sorundan şikayet edildiğinde çözüm önerileri sunmak, ulaşılabilir olduğunuzu gösterir. İletişime açık ve ulaşılabilir olmak size takipçi kazandırır.

4- Doğal tweetler atın

Bir marka olmak, duruşunuzun olması demektir. Ancak bu duruş, doğal ve insani olmalıdır. Sadece reklam tweetleriyle bombalanmayı kimse istemez. Bot hesaplar ve otomatik tweetler Twitter’da yaygın olsa da, takipçi kazandıran stratejilerden değildir. Kitleniz, karşısında bir marka olduğunu bilse de insanlarla iletişim kurduğunu hissetmelidir. Böylece insanlar markanızla samimi bir ilişki kurabilir.

5- Paylaştığınız içerikleri değiştirin

Twitter, çeşitliliği sever. Yakaladığınız ses tonu ne kadar başarılı da olsa, zaman zaman içerik türünüzü değiştirerek insanları şaşırtın. Örneğin, bir Cuma günü stok görseller ile paylaşım yapmak yerine şirketinizden bir kare paylaşın. İnsanların merak edeceği yanlarınızı görmelerine izin verin. Burada önemli olan, insanların sıkılıp sizi takipten çıkarmasını sağlamak değil, ne paylaşacağınıza dair meraklarını canlı tutmak.

6- Etiketlerden yararlanın

Etiketler, Twitter’daki herhangi bir konunun yoğun bir şekilde tartışıldığı ve takibinin yapıldığını yerlerdir. İnsanlar etiketlere tıklayarak, konuya katılımını beğendiği kişileri takip ederler. Doğru içerikle, doğru etiket altında bulunun.

7- En iyi tweetinizi pinleyin

En sevilen ya da kendinizi en iyi ifade ettiğini düşündüğünüz tweetinizi, profilinize sabitleyin. Profilinizi ziyaret eden kişiler, sabitlenen tweetinize göre karar verebilir ve iyi bir tweet sayesinde sizi kolaylıkla takip edebilir.

8- Retweetlenecek tweetler atın

Retweet’ler, sizi takip etmeyen kişilere ulaşmanın yollarından biridir. Dolayısıyla, takipçi kazanmak için retweetlenmek istersiniz. Sizi takip eden insanların sizi retweetleyebileceği uzunlukta ve içerikte tweetler atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.