Griton - Tam Hizmet Reklam Ajansı

twitter

Twitter’dan Fotoğraf Kırpmaya Yeni Özellik

Twitter, otomatik fotoğraf kırpma özelliğini yapay zeka geliştirmeleri ve makine öğrenme teknolojisiyle daha kullanışlı hale getirdi.

Twitter, otomatik fotoğraf kırpma özelliğini iyileştirdiğini duyurdu. Makine öğrenmesi ile güçlendirilen yapay zeka sayesinde, otomatik kırpılan fotoğraflarda daha iyi sonuçlar elde ediliyor. 2011 yılından beri fotoğraf paylaşımının yapıldığı platform, konu fotoğraf kırpmaya geldiğinde kullanıcılara zorluk yaşatıyordu. Paylaşılmak istenenin dışındaki alanlar öne çıkıyordu.

Sosyal ağın fotoğraf konusundaki önceliklerinden biri yüzlerdi. Yüz yakalama teknolojisiyle fotoğraftaki yüz merkeze alınıyor, geri kalan kısımlar rastgele kırpılıyordu. İçinde yüz bulunmayan pek çok fotoğrafın kırpılması sonucu ise istenmeyen şekilde görüntülerin ortaya çıkıyordu.

Twitter, fotoğraf kırpma özelliğini geliştirmek için kullandığı yapay zekaya birkaç şey öğretmeye karar verdi ve özelliği geliştirdi. Yapay zeka, görsellerdeki yüzlere odaklanmak yerine fotoğraflarda insanların en çok odaklandığı dikkat çekici noktalara odaklanacak. Böylece fotoğraflarda istenilen alanlar öne çıkarılacak.

tr Turkish
ar Arabiczh-CN Chinese (Simplified)en Englishfr Frenchde Germanit Italianru Russianes Spanishtr Turkish