Griton - Tam Hizmet Reklam Ajansı

Instagram Story’de Carousel Reklam Dönemi

Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, Instagram Stories reklamlarında carousel formatını test ediyor.

2 milyon aktif reklamverenin yer aldığı Instagram, story reklamlarında carousel formatını test etmeye başladı. Döngüsel reklam formatı sayesinde bir paylaşıma, yalnızca 1 fotoğraf yerine 3 fotoğraf ya da 3 video eklenebiliyor. Aralarında Netflix ve Paramount’un bulunduğu 12 marka bu özellikle denemeler yapıyor.

Instagram’ın ürün pazarlamadan sorumlu yöneticisi Susan Rose, carousel formatının kendi reklamını yapan kullanıcılara açılması için henüz planlanmış bir tarih olmadığını belirtti. Yeni format, Facebook Marketing Partners programıyla otomatik olarak reklam satın alan markalara açılacak. Story reklamında kullanılan maksimum uzunluk değişmeyecek. 15 saniyelik videolar, ekranda 5 saniye kalabilecek.

Instagram’a son güncellemeyle gelen bir diğer özellik ise ‘Type Mode’. Type Mode sayesinde kullanıcılar, hikayelerine yalnızca yazıların yer aldığı renkli sayfalar ekleyebiliyor. Paylaşımın fotoğraf ve video içermesine ise gerek kalmıyor. Type Mode’da; rengarenk, özelleştirilebilir arka planlar ile farklı yazı karakterleri yer alıyor.

tr Turkish
ar Arabiczh-CN Chinese (Simplified)en Englishfr Frenchde Germanit Italianru Russianes Spanishtr Turkish