Griton - Tam Hizmet Reklam Ajansı

Instagram’da Yeni Dönem: Gizli Yorumlar Özelliği Geliyor

Instagram, platformdaki etkileşimi artırmaya yönelik, yeni ve gizli bir yorum özelliğini test ediyor.

Instagram, etkileşimi artırmanın yollarını arıyor. Şu an test aşamasında olan yeni özellikle birlikte kullanıcılar, bir fotoğrafa 5 saniyeden uzun baktıklarında, o fotoğrafa gizli şekilde yorum yapabilecekler.

Diğer platformlarda olduğu gibi Instagram da kullanıcılarını ‘gizli’ özelliklerle buluşturmayı seviyor. Test edilen özelliklerin bazıları duyurulmadan kullanıcılara açılırken; bazıları sınırlı bir grup üzerinde denendikten sonra hayata geçmeden gözden kayboluyor.

Instagram, son birkaç haftadır yorumları artırmaya ve yeni konuşmalar başlatmaya yönelik yeni gizli yorum özelliğini test ediyor. Bu özellik, kullanıcı bir fotoğrafa 5 saniyeden uzun süre bakarsa aktif oluyor.

Bu özelliği şu an belki siz de kullanabiliyorsunuzdur. Denemek için uygulamanın güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Fotoğraflara bakarken beğendiğiniz fotoğraf üzerinde kalın ve birkaç saniye bekleyin “Yorum ekle” kutusu beliriyorsa, özelliği kullanabiliyorsunuz.

Bir fotoğrafa iki saniyeden uzun süre bakıyorsanız, ilginizi çekmiş demektir ve bu da Instagram’a göre o fotoğrafla etkileşime geçmeye hazırsınız anlamına geliyor. Platformdaki etkileşiminizi artırmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

tr Turkish
ar Arabiczh-CN Chinese (Simplified)en Englishfr Frenchde Germanit Italianru Russianes Spanishtr Turkish